Wybory , organizacja , marazm …
chinczyk, 1 maja 2018

~1,3 % uprawnionych do głosowania tyle mniej więcej zagłosowało w wyborach do nowego COG’u. (informacje podane przez @kojoty w wątku forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=30&p=140634 #p140634 obliczony pobierający liczbę podobno aktywnych userów zabawy na dzień pisania tego artykułu. ) To mniej niż mało ! Gdzie są powody ? Czy bawi się mniej ludzi niż nam się wydaje ? Czy ludzie nie logują się zbyt często na www i nie widzą informacji o wyborach ? Czy ludzie nie czytają forum ? Jak zmobilizować ludzi do wyborów ? Czy wybory są potrzebne ?

Jak patrzę na przełomie lat na cały openkeszingowy świat to i cyferki idą w dół , i ludzie odchodzą – zresztą tak jak napisał  Dzazder Opencaching umiera. Umiera blog, forum, spada ilość keszy – jedyne co teraz dobrze funkcjonuje to RT która usprawnia i poprawia masakrycznie przestarzały skrypt oraz dodaje funkcjonalności. Niestety ten zabieg nie jest w stanie zagwarantować lepszej kondycji naszej inicjatywie.

Czkawka jakiej dostało OC trwa już dłuższą chwilę, my zajmujemy się pierdołami takimi jak awantury z Sebastianem jako mistrzem pierwszego planu, czy wcześniej użytkownikiem Leo47 który to pomawiał serwis oraz jego społeczność jak się dało i gdzie się dało oraz wcześniej jeszcze innymi postaciami. Jak by spojżeć w przeszłość w ciągu każdego roku jest jakaś mega awantura która powoduje że ktoś odchodzi.

Powinniśmy się zajmować promocją , współpracami bo konkurencja nie śpi !

Dlaczego to piszę ? Bo dostałem się do COG’u i to co ciekawe dostałem się do COG zanim jeszcze zaczęły się wybory 🙂 Na 16 województw w 7 nie było z kim rywalizować ponieważ w blokach startowych stanął jeden kandydat.  (wybory.opencaching.pl)Frekwencja wyniosła jak już wspominałem ~1,3%. To pokazuje że nie ma komu kandydować ale nie ma też komu głosować.

Wydłużmy kadencje dla COG, albo zlikwidujmy wybory! – to da albo odpowiednio dużo czasu ludziom na poznanie się wzajemnie i dogranie swojej współpracy, poglądów itd. Albo pozwoli zostać w COG tylko tym którzy na prawdę tego chcą.

Zacznijmy używać platform które mamy do przekazywania informacji a nie wzbogacajmy syfu na FB! – dzięki temu że informacje które będzie podejmował COG będziemy publikować na blogu i zajawki na forum będziemy nakręcać wzajemne koło strona – forum – blog . To oficjalne kanały OC.PL i koniec ! FB i grupa tam działająca to miejsce do luźnych rozmów. Tym działaniem skupimy użytkowników przy swoim , nauczymy że wszystkie informacje są w zasięgu.

Zacznijmy szukać możliwości promocji i współpracy  – przydałby nam się patron medialny, przydały by się informacje wymienne o współpracy z PTTK, LP, Biurami promocji miast ( jesteśmy świetnym uzupełnieniem planu zwiedzania miasta ) Może jakiś sklep który sprzedaje rzeczy do trekingu , czy keszerskie będzie chętny na współpracę. I tu bardzo ważna informacja te 16 osób nie ma szukać, albo inaczej nie tylko oni mają szukać. To macie robić WY keszerzy ! COG jako reprezentujący społeczność niech podejmuje formalne działania , ale WY nakręcajcie tematy. TYLKO WSPÓLNIE JESTEŚMY W STANIE COŚ ZDZIAŁAĆ!

I na koniec zastanówmy się nad tym czy takie sprawy dotyczące kwestii formalnych typu współpraca z jakimś sklepem. organizacją nie potrzebują jednak podpisu kogoś / czegoś ( tu po raz kolejny rozbijamy się o stowarzyszenie czy podobny do niego twór )

Zastanawiacie się pewnie dlaczego teraz , bo to postulaty powyborcze, zbiór przemyśleń , obserwacji oraz wynik rozmów z wieloma ludźmi. Mam nadzieję na konstruktywną rozmowę nie tylko z COG ale z Wami na tematy wytłuszczone.

Z keszerskim pozdrowieniem

chinczyk

 

 

 

 

komentarzy 14 .

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU