Mali mieszkańcy lasu
G0cha, 20 listopada 2015

mali mieszkańcy lasu tekstblog.opencaching.pl/wp-content/uploads/2015/11/mali-mieszkańcy-lasu-tekst.jpg 640w" sizes="(max-width: 281px) 100vw, 281px" />Ścieżka jest po prostu urocza. Byliśmy z Andrzejem tak zachwyceni, że zaczęliśmy się poważnie zastanawiać, czy nie jest to już przypadkiem objaw zdziecinnienia. Wszystko ewidentnie wskazywało na to, że projekt został przygotowany z myślą o dzieciach: począwszy od logo, poprzez opisy i wykonanie keszy, a na sposobie obliczania finału skończywszy. Tymczasem dwójka starych koni z entuzjazmem czytała wierszyki ucząc się ich na pamięć, z rozczuleniem witała kolejnych małych mieszkańców lasu i w napięciu zaznaczała współrzędne finału.

Zaraz po tym, jak zaczęły się pojawiać wpisy pierwszych zdobywców geościeżki, intuicja podpowiadała nam, że te zachwyty nie są na wyrost. Dlatego też planowany od początku roku wyjazd do Gliwic postanowiliśmy wykorzystać na sprawdzenie, co też tam w tym lesie się dzieje. Okazało się, że intuicja nas nie zawiodła. Każdy, dosłownie każdy kesz był zaskakujący. Każdy zasługuje na zieloną gwiazdkę, a fakt, że jedne mają ich więcej, a inne mniej, należy chyba tłumaczyć tym, że wśród tylu znakomitych keszy te wybitnie znakomite przyćmiewają swoim blaskiem te zwyczajnie znakomite.

Trzeba przyznać, że mile zaskoczyły nas kesze Nadleśnictwa Siewierz. Po skrzynkach, nazwijmy to, instytucjonalnych, nie spodziewaliśmy się niczego więcej, niż normalnej wielkości klipsiaka wypełnionego gadżetami. Tymczasem kesze Nadleśnictwa okazały się nie mniej pomysłowe, niż te wykonane przez pozostałych autorów. Nadleśnictwo przygotowało również ciekawy przewodnik po swojej własnej geościeżce, z którego możemy dowiedzieć się między innymi czym różni się las mieszany od boru mieszanego. Swoją drogą można by rozważyć dołożenie tego przewodnika do kesza zero, tym bardziej, że trasy obu ścieżek pokrywają się ze sobą.

Wybierając się w odwiedziny do małych mieszkańców lasu nie mieliśmy zielonego pojęcia jak długo będziemy tam gościć. Obawialiśmy się trochę, że nasz dość napięty terminarz nie pozwoli nam na ukończenie ścieżki. Na szczęście ośmiogodzinny spacer zakończył się sukcesem. Z dumą dodajemy do naszych kolekcji order z jeżykiem i polecamy wszystkim spacer po Wzgórzach Trzebiesławickich.

W kategoriach: Kesze Rekomendacje: 15

komentarze 2 .

  1. Nadleśnictwo Siewerz pisze:

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU