100 dni Rady Rejsu 2015
Rada Rejsu 2015, 13 kwietnia 2015

Minęło właśnie 100 dni od ukonstytuowania się Rady Rejsu 2015, wybranej w grudniu ubiegłego roku przez Społeczność Opencaching w przedterminowych wyborach. Postanowiliśmy przedstawić Wam krótkie podsumowanie tego, co udało się nam zrobić do tej pory, a także określić zamiary na nadchodzące miesiące.
Zanim podamy trochę statystyk, chcielibyśmy poinformować, że wszystkie decyzje Rady Rejsu 2015 do tej pory zapadały kolegialnie. Wszyscy byliśmy zgodni co do sposobu rozwiązania każdego z problemów i nie potrzebowaliśmy głosowań.

W ciągu minionych tygodni udało nam się powołać do składu Centrum Obsługi Geokeszera trzech nowych członków. Tym samym w pełni zrealizowaliśmy założenie, że każde województwo będzie mieć swojego przedstawiciela w COG.
Pozostając przy sprawach związanych z COG – rozpatrzyliśmy kilka skarg na sposób pracy OC-Team, kolejne właśnie są dyskutowane. Kilkakrotnie zajęliśmy także oficjalne stanowisko w sprawach spornych pomiędzy użytkownikami naszego serwisu.

Duża część pracy Rady Rejsu to również reprezentowanie Opencaching.pl w kontaktach z innymi serwisami, organizacjami i instytucjami. W ciągu minionych 100 dni pięciokrotnie nawiązano z nami oficjalny kontakt, mający na celu także rozwój naszego serwisu

Baza „spraw załatwionych i w toku”, jaką prowadzi Rada Rejsu, zawiera w tej chwili ponad 40 pozycji. Z tego udało się nam rozwiązać 20 problemów.

Prosimy Was o wyrozumiałość, jeśli chodzi o terminy, w jakich udzielamy wiążących odpowiedzi. Staramy się, zgodnie z założeniami z 12 stycznia tego roku, odpowiadać na Wasze zgłoszenia bez zbędnej zwłoki. Czasem jednak sprawy wymagają bardziej rozbudowanych działań, wtedy i kilkanaście dni to mało.
Nasza praca to często również próba znalezienia wspólnego mianownika dla kilku skrajnie różnych propozycji, kiedy sprawa dotyczy całej naszej Społeczności. Nie da się więc w tym miejscu nie wspomnieć o problemach ze skrzynkami wirtualnymi i mobilnymi. Podobnie jest ze skrzynkami „trochę tylko” naruszającymi Regulamin. Mamy świadomość, że nie zawsze niestety nasze decyzje zadowalają wszystkich zainteresowanych.

Nasze plany na kolejne 100 dni to przede wszystkim skonstruowanie nowego Regulaminu i dalsze działania mające na celu promowanie idei geocachingu jako sposobu na spędzanie czasu wolnego.

W maju planujemy spotkanie Rady gdzieś na terenie województwa łódzkiego. Poinformujemy Was, gdzie i kiedy to nastąpi. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami zawsze chętnie spotkamy się osobiście z użytkownikami serwisu, aby na żywo porozmawiać o nurtujących nas problemach.

Dziękujemy za trzy miesiące z okładem dobrej współpracy. Nadal mamy zapał do dalszej roboty.

Z keszerskim pozdrowieniem,
Rada Rejsu 2015.

komentarzy 12 .

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU