Wyzwanie bedkkka
chinczyk, 9 stycznia 2012

  Dosyć oryginalny geokeszerski eksperyment rozpoczął się wraz z Nowym Rokiem we Wrocławiu. Szukając pomysłów na zmotywowanie lokalnej społeczności OC do zakładania nowych skrzynek, bedekkk wpadł na pomysł, który w dużym skrócie można opisać jako 50x “załóż kesza a zrewanżuję się tym samym”. Co o tym przedsięwzięciu sądzą wrocławscy keszerzy?

  Na pytanie, czy tego typu przedsięwzięcie jest dobrym pomysłem, wszyscy “ankietowani” zgodnie odpowiedzieli twierdząco. Cześć wyraziła wręcz zachwyt 😉 Praktycznie wszyscy, którzy wzięli udział w ankiecie, potwierdzili również gotowość aktywnego wzięcia udziału w akcji poprzez zakładanie własnych keszy. Co ciekawe, jeśli wszyscy “ankietowani” wywiążą się z deklaracji (patrz diagram) to powstanie nie 100 (50 + 50 bedkkka) a znacznie więcej skrzynek.
Ile skrzynek chcesz założyć? 1-4 28,6%, 5-10 60,7%, 10+ 10,7%  Aby nie było tak kolorowo, projekt spotyka się również pewnymi obawami o “jakość” skrzynek i ich lokalizację. Organizator zastrzegał, aby skrzynki mikro stanowiły nie więcej niż 1/3 wszystkich a mimo to najczęściej powtarzał się głos przeciw mikrusom (aż tak nie lubimy maluchów?;-)). Z pewnością Wrocław nie chce stać się “drugą Warszawą, gdzie leży mikro kesz na keszu”.
Kolejny potencjalny problem, jaki zauważyli Wrocławianie to przypadkowość miejsc, w których powstaną nowe kesze. Z drugiej strony pojawia się przekonanie, że Wrocław jest miastem “słabo okeszowanym”, gdzie ciągle całe dzielnice nie mają ani jednej skrzynki a ciekawych lokalizacji nie brakuje. Pojedyncze osoby obawiały się opieszałości COG’u przy akceptacji nowych skrzynek (o tym jak założyć kesza, którego COG od razu zaakceptuje – już wkrótce) czy wypełnienia obietnicy przez samego bedkkka (50 nowych skrzynek w miesiąc).

  W tej chwili we Wrocławiu (promień 20km) jest 197 aktywnych skrzynek. O tym, jaki efekt przyniesie “wyzwanie”, przekonamy się już na wiosnę. Czas pokaże, czy znajdą się naśladowcy w innych miastach (dotychczas tylko nieoficjalnie zakładano “hurtowo” kesze np. niedawno w Cz-wie [Projekt: Diablo]). Warto już teraz zaplanować sobie dłuższy weekend w stolicy Dolnego Śląska aby.. ocenić samemu 😉

(Wpis powstał w oparciu o opinie kilkunastu najbardziej aktywnych użytkowników serwisu OC z Wrocławia i okolic za co im (Wam) z tego miejsca dziękuję)

komentarzy 5 .

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU