Sylwetki Geokeszerów: MasterGraba
chinczyk, 4 stycznia 2012

Społeczność OC to stosunkowo mała grupa osób, w której każdy, prędzej czy później, w miarę zdobywania i zakładania skrzynek, będzie rozpoznawalny. Po samym nicku często trudno ustalić coś więcej niż płeć (chociaż i z tym bywają problemy ;-)), stąd pomysł serii wpisów w kategorii Ludzie, która ma za zadanie przybliżenie sylwetek tych osób, które zawsze chcieliście poznać a wstydziliście się z nim/nią umówić 😉 Bohaterem pierwszego odcinka jest….

MasterGraba, znany również jako Master G, Graba, MG lub po prostu – Wojtek. Na co dzień student Politechniki Świętokrzyskiej i pasjonat sportu (w szczególności piłki ręcznej). Od dziecka ciekawy świata, z żyłką odkrywcy i podróżnika, więc geocaching musiał go wciągnąć lub wręcz pochłonąć.
blog.opencaching.pl/wp-content/uploads/2012/01/blogzdjecie2.jpg 600w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />Lokalizacja: Staszów / Kielce
Na OC od: 2011-06-24
Wiek: 20
Ulubiony typ skrzynki: skrzynki Tradycyjne zarówno na łonie natury jak i w innych ciekawych miejscach
Skrzynka, której nie zapomnę: OP38FD Opuszczona wioska w lesie
“Skrzynka do której podchodziłem trzy raz na początku mojej przygody z geocachingiem (razem zajęło to pewnie około 15 godzin). Gdy podejmowałem skrzynkę nie byłem jeszcze posiadaczem żadnego GPSa a keszy szukałem przy pomocy mapy v3 oraz opisów. Z map wynikało, że wioska nie powinna być ciężka do odnalezienia, a jeśli będą jakieś problemy, to na pewno miejscowe osoby będą umiały jakoś pomóc – tu się jednak myliłem. Za pierwszym razem po około dwóch godzinach poddałem się z racji tego, że było ciemno i szans na znalezienie wioski w takich warunkach praktycznie nie było. Za drugim podejściem było widno, byłem jeszcze lepiej przygotowany, ale ze znalezieniem wioski nadal miałem duże problemy, sytuacji nie ułatwiał również fakt, że miejscowi niewiele wiedzieli na jej temat. Po kilku godzinach poszukiwań, moim oczom ukazały się opuszczone domy w środku lasu. Moja radość była jednak krótka ponieważ kilka opuszczonych domów w lesie, które znalazłem nie były miejscem którego szukałem (planuję tam założyć innego kesza wiosną 2012). Odnaleźć wioskę udało się za trzecim razem, jak się okazało, za pierwszym jak i za drugim razem poruszałem się w jej okolicy (kilkaset metrów).”
Plany keszowe na najbliższe pół roku: jak najlepsze przygotowanie II Staszowskiego Keszowania (30 czerwca – 2 lipca 2012) oraz znalezienie większości skrzynek w województwie świętokrzyskim
Zainteresowania poza geocachingiem: historia, polityka, sytuacja społeczno-gospodarcza na świecie, kinematografia, sport, motocykle.

Mimo niewielkiego stażu keszerskiego, Wojtek miał już okazję wystąpić w reportażu o geocachingu w programie Poziom 2.0. Jak wypadł? Możecie ocenić sami 😉 youtube.com/watch?v=3ESY35uPfWM

Bohater artykułu wybiera kolejną osobę i dodaje pytanie, które zostanie zadane następnym geokeszerom. Równolegle można zgłaszać (w komentarzach) propozycje osób, których sylwetki zostaną opublikowane poza kolejnością (o ile wyrażą zgodę, oczywiście ;-))

komentarzy 6 .

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU