Rada Rejsu 2015 – bierzemy się do roboty
Rada Rejsu 2015, 12 stycznia 2015

W dniach 10-11 stycznia 2015 r. we Wrocławiu spotkała się nowa Rada Rejsu. Chociaż nadal dzielić nas będą setki kilometrów, doszliśmy do wniosku, że dla sprawnego działania nie zawsze wystarczy korespondencja czy posty na Forum i że nic nie zastąpi gorącej czasem ale bezpośredniej rozmowy. Postanowiliśmy spotykać się cyklicznie, nie tylko przy okazji mniej lub bardziej oficjalnych keszerskich zjazdów. O kolejnych takich spotkaniach będziemy Was informować z wyprzedzeniem.

Spotkaliśmy się, żeby wspólnie wypracować ramy działania na najbliższe miesiące i podzielić obowiązki.

Podstawowe sprawy, którymi w najbliższym czasie będziemy chcieli się zająć, a co do sposobu ich załatwiania byliśmy zgodni, bez konieczności oficjalnych głosowań, to przede wszystkim:

 1. 1. Sposób zajmowania się sprawami wynikającymi z oficjalnych zgłoszeń do RR. Ma być szybko i konkretnie, bez rozmytych decyzji. Stanowisko Rady będzie zawsze wynikiem głosowania lub porozumienia całego składu RR.
 2. 2. Postanowiliśmy konsultować się z Wami w drodze dyskusji na Forum, ankiet i referendów w sprawach, które będą nam wydawać się bardzo ważne.
 3. 3. W najbliższych dniach określimy ostateczny termin zakończenia rozmów i prac nad nowym Regulaminem. Przed ogłoszeniem poddamy pod głosowanie całej społeczności tekst ostateczny Regulaminu. Od wyników głosowania uzależnimy zatwierdzenie nowych przepisów.
 4. 4. Postanowiliśmy poddać pod dyskusję kwestię skrzynek mobilnych i owncache. Stanowisko Rady w tej sprawie jest jednoznaczne – decyzja będzie wynikiem konsultacji z całą społecznością OC.
 5. 5. Chcemy aby Forum OC przestało być miejscem osobistych utarczek, a stało się tylko platformą do wymiany uwag związanych z naszym wspólnym hobby. W tym celu będziemy kontaktować się z moderatorami, aby wypracować precyzyjne zasady zapobiegania niepotrzebnym scysjom pozbawionym merytorycznych treści.
 6. 6. „Okienko Aktualności” na stronie powitalnej OC PL będzie dla nas platformą kontaktu z osobami, które nie mają kont na Forum OC. Tu chcemy podawać najważniejsze komunikaty Rady Rejsu wraz z odsyłaczami. Chcemy jednocześnie, żeby blog był tym miejscem, w którym osoby niechętnie zaglądające na Forum, mogły dowiedzieć się o działaniach RR.
 7. 7. Mamy nadzieję na nawiązanie bliższej niż dotąd współpracy z Radą Techniczną i Centrum Obsługi Geokeszera.
 8. 8. Rada Rejsu będzie spotykać się raz na dwa miesiące w różnych częściach Polski. O terminach i miejscach takich spotkań będziemy informować Was z wyprzedzeniem. Chcemy, żeby każdy zainteresowany kontaktem z RR, mógł przyjechać i porozmawiać z nami osobiście.

Prosimy, nie traktujcie powyższych słów jak expose nowej Rady Rejsu, zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, iż najbliższe tygodnie pokażą, że do zrobienia jest dużo więcej, niż to co udało się nam ustalić w czasie pierwszego spotkania.

Ewentualne dyskusje, które pojawią się po przeczytaniu tego tekstu przenoście do stosownych wątków na Forum tak, żeby w komentarzach poniżej nie umknęły Wasze ważne uwagi.

Z keszerskim pozdrowieniem,

Rada Rejsu.

 

W kategoriach: Informacje
Tagi:
Rekomendacje: 28

komentarzy 7 .

 1. Taiffun pisze:

  Trzymam kciuki i śledzę poczynania z wypiekami na twarzy. 😉

 2. kuczol pisze:

  I o to właśnie chodziło. Powodzenia.

 3. alexis22 pisze:

  Pobożne życzenia ziutków, którzy myślą że mają patent na wszystko…

 4. gad pisze:

  Witam, no dobrze wszystko ładnie, pięknie, zobaczymy na ile starczy zapału. Ale odnośnie wspólnych spotkań rady itp. czy wspólnych znajomości czy powiązań, to już przerabiałem [-liśmy], uważajcie kij ma dwa końce.

 5. ronja pisze:

  Trzymam za Was kciuki. Zignorujcie ziutka ‚alexis22’ – to nie Alex22, tylko burek, próbujący się pod niego podszywać.

 6. ronia pisze:

  Nie wiem czy w temacie, ale potrzebuję maść.

 7. ronja pisze:

  Dlaczego się pode mnie podszywasz? Nie potrzebuję żadnej maści, wystarczą mi moje żelki i paputki w krateczkę!

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU