Wyzwanie bedkkka
chinczyk, 9 stycznia 2012

  Dosyć oryginalny geokeszerski eksperyment rozpoczął się wraz z Nowym Rokiem we Wrocławiu. Szukając pomysłów na zmotywowanie lokalnej społeczności OC do zakładania nowych skrzynek, bedekkk wpadł na pomysł, który w dużym skrócie można opisać jako 50x „załóż kesza a zrewanżuję się tym samym”. Co o tym przedsięwzięciu sądzą wrocławscy keszerzy?

  Na pytanie, czy tego typu przedsięwzięcie jest dobrym pomysłem, wszyscy „ankietowani” zgodnie odpowiedzieli twierdząco. Cześć wyraziła wręcz zachwyt 😉 Praktycznie wszyscy, którzy wzięli udział w ankiecie, potwierdzili również gotowość aktywnego wzięcia udziału w akcji poprzez zakładanie własnych keszy. Co ciekawe, jeśli wszyscy „ankietowani” wywiążą się z deklaracji (patrz diagram) to powstanie nie 100 (50 + 50 bedkkka) a znacznie więcej skrzynek.
Ile skrzynek chcesz założyć? 1-4 28,6%, 5-10 60,7%, 10+ 10,7%  Aby nie było tak kolorowo, projekt spotyka się również pewnymi obawami o „jakość” skrzynek i ich lokalizację. Organizator zastrzegał, aby skrzynki mikro stanowiły nie więcej niż 1/3 wszystkich a mimo to najczęściej powtarzał się głos przeciw mikrusom (aż tak nie lubimy maluchów?;-)). Z pewnością Wrocław nie chce stać się „drugą Warszawą, gdzie leży mikro kesz na keszu”.
Kolejny potencjalny problem, jaki zauważyli Wrocławianie to przypadkowość miejsc, w których powstaną nowe kesze. Z drugiej strony pojawia się przekonanie, że Wrocław jest miastem „słabo okeszowanym”, gdzie ciągle całe dzielnice nie mają ani jednej skrzynki a ciekawych lokalizacji nie brakuje. Pojedyncze osoby obawiały się opieszałości COG’u przy akceptacji nowych skrzynek (o tym jak założyć kesza, którego COG od razu zaakceptuje – już wkrótce) czy wypełnienia obietnicy przez samego bedkkka (50 nowych skrzynek w miesiąc).

  W tej chwili we Wrocławiu (promień 20km) jest 197 aktywnych skrzynek. O tym, jaki efekt przyniesie „wyzwanie”, przekonamy się już na wiosnę. Czas pokaże, czy znajdą się naśladowcy w innych miastach (dotychczas tylko nieoficjalnie zakładano „hurtowo” kesze np. niedawno w Cz-wie [Projekt: Diablo]). Warto już teraz zaplanować sobie dłuższy weekend w stolicy Dolnego Śląska aby.. ocenić samemu 😉

(Wpis powstał w oparciu o opinie kilkunastu najbardziej aktywnych użytkowników serwisu OC z Wrocławia i okolic za co im (Wam) z tego miejsca dziękuję)

komentarzy 5 .

 1. meteor2017 pisze:

  Trzymam kciuki za powodzenie projektu 🙂 Jako że też wolę skrzynki większe niż mniejsze, to podoba mi się ograniczenie na mikrusy.

  Z inną próbą zmotywowania geokeszerów do zakładania spotkałem się we Włocławku – poprzez owncache: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=12759 ale nie da się ukryć, że co 50+50 skrzynek, to nie jedna 😉 Natomiast Wojtek1121 stosował inną metodę – wkładał do skrzynki specjalny prezent, ale mógł go podjąć geokeszer, który założył co najmniej np. 15 skrzynek

  Takie pytanko jeszcze – ile osób odpowiedziało na pytanie „Ile zamierzasz założyć skrzynek?” – bo procentowo to trudno cokowiek przeliczyć 😉

 2. Kuban pisze:

  Kiepsko to wygląda, 50 nowych jest od nas i jak na razie 22 od Bedkkka ale ilośc aktywnych keszy wzrosła tylko o 54. Wydaję mi się że największym problemem we Wrocławiu są kesze nieaktywne, które jeszcze nie zostały przeserwisowane, albo zostały zapomniane przez właścicieli(widać to na mapie) nieaktywnych keszy jest prawie tyle samo co tych wyzwaniowych! Prawie 43 nieaktywne kesze.

  • Bedekkk pisze:

   ode mnie 24 kesze ze względu na mrozy jakie panowały, przydało by się trochę wyrozumiałości w związku z tym, założenie kesza na odwal mija się z celem a jakiego pogoda spłatała figla każdy wie… na pewno wywiążę się i do spotkania 50 ode mnie będzie.

  • ZoBeR pisze:

   Kolego Kubanie, kto jak kto, ale Ty doskonale wiesz, że kesze znikają, masz tylko 8 aktywnych keszy z 22 które założyłeś. Chciałbym Cie uspokoić, ludzie czekają na poprawę pogody i będziemy kontynuować naszą zabawę… Grunt to jakość, nikt nie będzie zadowolony z szukania probówki przyczepionej magnesem do byle płota… Pozdrawiam !

   • Kuban pisze:

    Panowie ale mi nie chodziło o to że mało jest założonych czy że bedekkk mało założył, ja osobiście bedkka podziwiam bo ja nie podjąłbym się takiego wyzwania bo nie dałbym rady. Chodziło mi tylko i wyłącznie o to że bardzo dużo keszy ginie i często z takiego powodu po prostu że właściciel się już nie bawi, wysyłałem już dużo meili z propozycją że mogę takową skrzynkę adopotować, ale odpowiedzi nie otrzymałem ani razu. Rozumiem że pogoda, sam nie miałem jak w taką pogode pójść gdziekolwiek. Co do moich keszy to nieaktywne są tylko 3. Reszta to zarchiwizowane zazwyczaj z czasów kiedy dopiero zaczynałem z geocachingiem, uznałem że nie ma sensu reaktywować, nie mogłem znaleść innego miejsca albo po prostu nie zdążyłem jeszcze tego zrobić. A niektóre z nich są już dostępne w nowej formie.

Dodaj komentarz


Możesz dołączyć zdjęcie do komentarza klikając tutaj.

OC

OpenCaching w Polsce

STRONA GŁÓWNA | FORUM | ABC GEOCACHINGU